
Inwestowanie w akcje Tesli — historia i analiza techniczna spółki
Na Wall Street i nie tylko prowadzone są gorące rozmowy na temat akcji Tesli. Ostatnie lata upłynęły pod znakiem ogromnych postępów firmy w dziedzinie produkcji pojazdów elektrycznych oraz przetwarzania energii odnawialnej. Tesla wytwarza jedne z najbardziej innowacyjnych i poszukiwanych na rynku produktów. Osiąga także również poziomy rentowności, jakie niektórzy mogliby określić jako niemożliwe. Z tych powodów akcje Tesli stały się jednymi z najbardziej popularnych wśród inwestorów na całym świecie.
Mając na uwadze niewątpliwe perspektywy stojące przed akcjonariuszami Tesli, warto przyjrzeć się historii firmy oraz jej modelowi biznesowemu. Sprawdzimy jak inwestować w akcje Tesli i jak wygląda jej aplikacja i platforma mobilna.
Kolejną ważną czynnością będzie analiza techniczna inwestycji w Teslę. Na koniec przedstawimy pora oraz wskazówki, jakimi powinni kierować się inwestorzy.
Wprowadzenie do inwestowania w akcje Tesli
Inwestorzy w ostatnich latach coraz bardziej interesują się rozwojem Tesli. Jej szybki wzrost, wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów, sukcesy na rynku pojazdów elektrycznych oraz postępy w dziedzinie energii odnawialnej sprawiły, że Tesla stała się jedną z najbardziej cenionych spółek na rynku. Akcje Tesli są notowane na rynku NASDAQ i oznaczone symbolem TSLA.
Tesla jest wyjątkową firmą. Zajmuje się nie tylko produkcją samochodów elektrycznych, ale także nowoczesnymi technologiami oraz dostawą energii odnawialnej.
Debiut giełdowy spółki nastąpił w 2010 roku, a kolejne lata przyniosły zwiększenie wartości akcji. Obecnie należą one do jednych z najbardziej wartościowych aktywów na świecie.
Historia firmy i wejścia na giełdę
Elon Musk wraz z zespołem inżynierów założył firmę Tesla w 2003 roku. Postawili sobie oni za cel rozwój pojazdów elektrycznych oraz technologii odnawialnej. Ciężka praca sprawiła, że z biegiem lat firma stała się liderem obu branż, produkując innowacyjne i poszukiwane na rynku produkty. Wejście na giełdę w 2010 roku sprawiło, że firma bardzo szybko osiągnęła rentowność i zaczęła oferować jedne z najbardziej wartościowych akcji na świecie.
Tesla i jej model biznesowy
Model biznesowy Tesli został oparty o produkcję i sprzedaż pojazdów elektrycznych, a także o technologię energii odnawialnej. Są to pojazdy takie jak przykładowo: Model S, Model 3, Model X, Model Y oraz panele słoneczne, dachy solarne i domowe systemy magazynowania energii Powerwall.
- Do kolejnych innowacji oferowanych przez Teslę można zaliczyć Autopilota, czyli technologię samojezdną. Dzięki nim pojazdy Tesli mogą być prowadzone w sposób automatyczny nawet po trudnych drogach oraz w terenie.
- Do osiągnięć firmy należy także rozwój infrastruktury Supercharger umożliwiającej właścicielom pojazdów Tesli ich wygodne ładowanie.
- Kolejnym filarem działalności firmy jest przestrzeń oprogramowania i zarządzania danymi. Dzięki nim tworzone są usługi służące poprawie jakości sektora autonomicznej jazdy pojazdem.
Kto należy do grona akcjonariuszy Tesli?
Do właścicieli Tesli można zaliczyć różnych inwestorów: instytucje, fundusze wzajemne i inwestorów indywidualnych. Największe udziały w firmie ma jej założyciel i dyrektor generalny Elon Musk. W jego posiadaniu znajduje się 20% akcji firmy. Innymi z głównych akcjonariuszy są fundusze inwestycyjne, takie jak Fidelity, Vanguard oraz BlackRock. Są oni jednymi z największych inwestorów w akcje Tesli.
Jak rozpocząć inwestycje w akcje Tesli?
Wydawać by się mogło, że inwestowanie w akcje Tesli to łatwy proces. W rzeczywistości wymaga ono poświęcenia pewnego wysiłku.
- Pierwszym krokiem może być otwarcie rachunku maklerskiego. Można go otworzyć online za pośrednictwem brokera. Następnym krokiem jest zakup akcji Tesli.
- Innym sposobem jest skorzystanie z pośrednictwa funduszu inwestycyjnego, który posiada akcje i obligacje.
- Zakup akcji pozwala ci na zatrzymanie ich lub sprzedaż. Akcje mogą być sprzedane w dowolnym momencie, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujesz się na realizację zysków lub przestałeś wierzyć w perspektywy spółki.
- Innym sposobem zarabiania jest zdecydowanie się na dywidendy.
Aplikacja i platforma mobilna Tesli
Jednym z kolejnych produktów Tesli jest platforma mobilna, a także aplikacja dla inwestorów. Pozwalają one na śledzenie wyników inwestycji, zapoznawanie się z wiadomościami rynkowymi i podgląd cen akcji w czasie rzeczywistym. Platforma mobilna i aplikacja Tesli zapewniają inwestorom swobodny dostęp do informacji potrzebnych do podejmowania korzystnych decyzji dotyczących inwestowania w akcje Tesli. Kolejną możliwością oferowaną przez aplikację jest zapewnienie dostępu do sieci Supercharger i usług Autopilota.
Tesla – inwestowanie w CFD
Kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą być również przedmiotem obrotu przy inwestowaniu w akcje tesli. CFD umożliwiają handel instrumentami pochodnymi, pozwalającymi inwestorom na spekulacje na ruchach cenowych akcji bez posiadania aktywów bazowych. Dzięki nim inwestorzy mogą zająć krótkie lub długie pozycje oraz zarabiać pieniądze na spadkach i wzrostach cen. Wielu ekspertów uważa handel CFD za atrakcyjną opcję pozwalającą wykorzystać zmienne ruchy cen dla akcji Tesli.
Analiza techniczna akcji Tesli
Inwestorzy powinni zapoznać się z kilkoma wskaźnikami technicznymi przed ulokowaniem środków pieniężnych w akcje Tesli. Do wspomnianych wskaźników technicznych zalicza się:
- średnie ruchome,
- poziomy wsparcia i oporu,
- linie trendu.
Dzięki nim inwestorzy mogą poznać, dlaczego ostatnie ruchy cen akcji kształtowały się właśnie w taki sposób i jak mogą kształtować się potencjalne przyszłe ruchy cen.
Gdzie możesz kupić akcje Tesli?
Akcje tesli są oferowane przez różnych brokerów, zarówno tradycyjnych, jak i tych zapewniających usługi online. Jeśli chcesz wybrać brokera odpowiadającego twoim potrzebom, porównaj opłaty, prowizje oraz usługi z innymi brokerami. Dzięki temu znajdziesz usługodawcę najlepiej pasującego do Twoich potrzeb.
Porady dotyczące inwestycji w akcje Tesli
Wielu inwestorów stwierdza, że akcje Tesli mogą być lukratywną okazją. Mimo to pamiętaj o wysokim ryzyku. Inwestowanie w akcje na giełdzie jest obarczone niebezpieczeństwem nagłych wahań cen. Bardzo ważne jest, aby rozumieć takie zagrożenie przed zainwestowaniem środków.
- Inwestując w Teslę lub jakiekolwiek inne akcje, należy pamiętać o umiejętnej dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. To znaczy, że możesz zmniejszyć ryzyko utraty pieniędzy, trzymając w portfelu różne akcje, obligacje i inne inwestycje.
- Bądź na bieżąco z wiadomościami i nowościami na giełdzie oraz z planami rozwoju firmy. Bycie na czasie pozwoli ci nie tylko podejmować świadome decyzje, ale również budować przewagę nad konkurencją.
- Pamiętać o ustalaniu realistycznych celów i o cierpliwości. Owoce inwestycji przychodzą z czasem, dlatego nie zniechęcaj się zbyt szybko, gdy rezultaty są odmienne od twoich oczekiwań.
Podsumowanie poradnika
Mamy nadzieję, że dzięki temu wpisowi poczujesz się pewniejszy podczas inwestowania w akcje Tesli. Pomocna może być dla ciebie historia firmy, poznanie jej modelu biznesowego oraz możliwości inwestowania. Warte uwagi są także korzyści z użycia platformy mobilnej, aplikacji, a także dokonanie analizy technicznej. Zastosowanie różnych metod poznania wartości firmy pozwoli ci uzyskać większy profit z inwestycji.